Temel Karamollaoğlu: Boş Laflarla Bizi Uğraştırıyorlar

Temel Karamollaoğlu: Boş Laflarla Bizi Uğraştırıyorlar

Kutuplaştırıcı siyasi dil nedeniyle hiçbir meselenin sağlıklı konuşulup tartışılamadığı atmosferde, Saadet Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı ve Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “bilge tavrıyla” yol gösterici oldu. Fasit daireye hapsolan siyasete, son dönemde Saadet imzası atıldı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) cumhurbaşkanlığı adaylığı için başvurusunu gerçekleştirdi. Karamollaoğlu’na başvuru esnasında partisinin Başkanlık Divanı üyeleri ile çok sayıda teşkilat mensubu eşlik etti. Başvuru sonrası konuşan Karamollaoğlu, “Elbette biz şahıs olarak müracaat ediyoruz. Çünkü bizim Meclis’te grubumuz yok. Ancak şu da bir gerçek ki ben Saadet Partisi’nin genel başkanıyım. Ve Saadet Partisi benim aday olmam için bir seferberlik ilan etti. ‘Efendim bu partinin adayıdır, değildir’, memleketin çektiği en büyük sıkıntı bu. Boş laflarla bizi uğraştırıyorlar. Esas noktaya gelmiyorlar” diye konuştu.

ÇEKİŞMELERLE DEĞİL, ÜLKENİN SORUNLARIYLA İLGİLENMELİYİZ

Şimdi iktidar partisi çıkıp Türkiye’nin herhangi bir meselesini gündeme getirerek bir müzakere açabiliyor mu? Açamıyor. Bir araya gelip gelin şunu tartışalım dediğimiz zaman gelebiliyor mu? Gelemiyor. Lafla peynir gemisi yürümez. Biz çekişmelerle değil, ülkenin problemleriyle ilgilenmek mecburiyetindeyiz. Siyasi partiler birbirlerini hırpalamak için değil, ülkenin problemlerine çözüm bulmak için varlar. Boş laflarla nereye gideceksiniz? Hiçbir yere gidemezsiniz.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Yüksek Seçim Kurulu’na(YSK) cumhurbaşkanlığı adaylığı için başvurusunu gerçekleştirdi.  Karamollaoğlu’na başvuru esnasında partisinin Başkanlık Divanı üyeleri ile Ankara İl Başkanı Fatih Beyazıt ile çok sayıda teşkilat mensubu eşlik etti. YSK’daki işlemler yaklaşık yarım saat sürerken çıkışta Karamollaoğlu, adaylığa ve gündeme ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu. Önemli bir adımı atlattıklarını söyleyen Karamollaoğlu, “Adaylık müracaatında bulunduk. Hayırlı olsun” dedi.

GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ

İttifak ile ilgili soru üzerine Karamolloğlu, “İttifak ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. 1,2 gün içerisinde bu açıklamalar yapılacak inşallah” şeklinde yanıtlarken, İktidarmensuplarının ‘Erbakan’ın kemiklerini sızlatıyorlar’ söylemlerine ise “Böyle kendilerini çok akıllı zanneden, ne yaptıklarından habersiz olan insanların bu şekilde kullandıkları ifadelere hiç itibar etmiyorum. Cevap vermenin de doğru olmadığı kanaatindeyim. Güneş balçıkla sıvanmaz” diye konuştu.

LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMEZ

Anayasa Komisyon Başkanı Mustafa Şentop’un 100 bin imza ile ilgili söylemlerinin hatırlatılması üzerine ise Karamollaoğlu şunları kaydetti: “İktidar mensupları bunu da bir polemik haline getirmeye çalışıyor da. Elbette biz şahıs olarak müracaat ediyoruz. Çünkü bizim Meclis’te grubumuz yok. Ancak şu da bir gerçek ki ben Saadet Partisi’nin genel başkanıyım. Ve Saadet Partisi benim aday olmam için bir seferberlik ilan etti. ‘Efendim bu partinin adayıdır değildir’ memleketin çektiği en büyük sıkıntı bu. Boş laflarla bizi uğraştırıyorlar. Esas noktaya gelmiyorlar.”

ÜLKENİN PROBLEMLERİYLE İLGİLENMEK MECBURİYETİNDEYİZ

Karamollaoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Şimdi iktidar partisi çıkıp Türkiye’nin herhangi bir meselesini gündeme getirerek bir müzakere açabiliyor mu? Açamıyor. Bir araya gelip gelin şunu tartışalım dediğimiz zaman gelebiliyor mu? Gelemiyor. Lafla peynir gemisi yürümez. Biz çekişmelerle değil, ülkenin problemleriyle ilgilenmek mecburiyetindeyiz. Siyasi partiler birbirlerini hırpalamak için değil, ülkenin problemlerine çözüm bulmak için varlar. Çözüm de projeler ve stratejilerdir. Boş laflarla milleti oyalamak tabiri caizse tencere dibin kara senin ki benden kara. Nereye gideceksiniz? Hiçbir yere gidemezsiniz.”

Üste Çık