Karamollaoğlu, Ruşen Çakır'ın Sorularını

Karamollaoğlu, Ruşen Çakır'ın Sorularını

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Medyascope Tv'de gazeteci Ruşen Çakır'ın sorularını cevapladı. Cumhurbaşkanlığı adaylığından Abdullah Gül ile yapılan görüşmelere kadar Çakır’ın yönelttiği sorulara içtenlikle cevap veren Karamollaoğlu, sıfır baraj konusuna da açıklık getirdi.

Cumhurbaşkanlığı için Saadet Partisi tarafından aday gösterilen Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, "Cumhurbaşkanlığınız hayırlı olsun" temennisinde bulunan Çakır'a "Teşekkür ediyorum. Artık aday olduğumuza göre tüm izleyenlerimiz ve halkımızın da desteğini bekliyorum" şeklinde cevap verdi.

100 BİN İMZAYI TOPLAYABİLECEK Mİ?

Aday olabilmek için gerekli olan 100 bin imzayı toplayıp toplayamayacaklarına dair yöneltilen soruya ise "Biz toplayacağımız kanaatindeyiz. Hatta beklenilenin daha üstünde bir imza toplayacağız. Bugün YSK'ya gittik, hem aday olduğumuzu belgeledik bundan sonra iş seçim kurullarında. Bizi destekleyen vatandaşlarımızın imza vermesine kaldı. YSK ile görüşmelerimizde onlar bütün hazırlıkların yapıldığını, bir problem çıkmayacağını, çıkarsa da anında müdahale edileceğini söylediler. Teşkilatlarımız güçlü ama mühim olan imza atacaklar için ortamın hazır olması gerekiyor. Yani akşam 8'de bitiyor ama 1 kişinin imza vermesi uzun sürüyorsa akşam saatinde birkaç yüz kişi bekliyor olacak. Onların kimlikleri alınacak, sıraya konacak ve işlemleri yapılacak. Ben teşkilatımızdan ve dışından çok sağ olsunlar destek telefonları alıyoruz. İnşallah bunlarım imza desteğine dönmesini bekliyoruz. Ümitliyiz" diye konuştu.

Üste Çık