Çocuklar, En Güzeli Hak Ediyorlar

Çocuklar, En Güzeli Hak Ediyorlar

Saadet Partisi Konak İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Dündar, 23 Nisan Çocuk Bayramı münasebetiyle çocuklarla bir araya geldi. Konak Meydanı’nda basın açıklaması yapan Dündar, çocuklara yapılan her türlü yatırımın geleceğe yapıldığını söyledi. Dündar, “Çocuklar, kendini ifade edebilecek huzurlu arkadaş ve aile ortamını, maddi ve manevi donanımını temin eden iyi bir eğitimi hak etmektedir. Onlar, en güzelini hak ediyorlar” dedi.

Konak Meydanı’nda Saadet Partisi Konak İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Dündar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle çocuklarla buluştu. Burada bir açıklama yapan Fatma Dündar, çocuklara yapılan her türlü yatırımın aslında milletin kendine yaptığı yatırım olduğunu söyledi. Çocukların tüm dünyada her türlü sömürü ve istismarın ana hedefi haline geldiğini kaydetti. Çocukların en temel hakkının sağlıklı ve mutlu aile olduğunu vurgulayan Dündar, 200 bin çocuğun çeşitli sebeplerle sokaklarda yaşadığına dikkat çekti.

İYİ BİR EĞİTİMİ HAK ETMEKTELER

Çocukları kötü alışkanlıklardan, bağımlılık oluşturan madde ve ortamlardan korumanın devletin en önemli görevi olduğunu belirten Saadet Partisi Konak Kadın Kolları Başkanı Fatma Dündar, “Her çocuk mutlu, sağlıklı bir aileyi, yeterli ve dengeli beslenmeyi, kendini ifade edebilecek huzurlu arkadaş ve aile ortamını, maddi ve manevi donanımını temin eden iyi bir eğitimi hak etmektedir. Onlar en güzelini hak ediyorlar” şeklinde konuştu. Açıklamanın ardından Saadet Partisi Kadın Kolları üyeleri, meydandaki çocuklara balon hediye ederek bayramlarını kutladılar.

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN EN ÖNEMLİ İHTİYAÇ, İYİ BİR EĞİTİMDİR

Fatma Dündar, “Çocuklarımız, ailesinin içinde bulunduğu ekonomik zorluklar karşısında eğitimine ara vererek çalışma hayatına sürüklenmektedir. Bugün 2 milyon çocuğumuz okulda olması gerekirken, minicik ellerinden emeği sömürülmektedir. Bu rakama sokak çocukları ve mevsimlik işçi olarak çalışan çocuklar dâhil değildir. Çocuklarımız için en önemli ihtiyaç, iyi bir eğitimdir. Gündelik kararlarla şekillenen, milli olmaktan çoktan uzaklaşmış, adeta yap-boz oyununa dönüşmüş olan eğitim sistemimiz; güven vermemektedir. Sayılara hapsolmuş başarı uygulaması ve içeriğin olmadığı eğitim müfredatı, çocuklarımızı daha çabuk soru çözer hale getirmiştir. Fakat karakterini ve vicdanını oluşturacak temel değerlerden yoksun bırakılmıştır” ifadelerini kullandı.

Millî Gazete/ Emine Özüdoğru Arslan

Üste Çık